Co se stalo

Ve čtvrtek 22.2. proběhl v pražské hale O2 universum finálový závod projektu Česko vesluje při zahájení Mistrovství světa v halovém veslování. Z této velkolepé akce, které se zúčastnilo na 1400 žáků základních a středních škol si výprava ZŠ Štětí, Ostrovní přivezla nejen spoustu nových zážitků a zkušeností, ale i cenné kovy. První medailový úspěch zařídili chlapci ze 7. třídy, kteří skončili na 3. místě. Následovala štafeta dívek z 8. třídy, která ve své kategorii dominovala po většinu závodu, avšak v posledních vteřinách děvčata ztratila své vedení a skončila na skvělém 2. místě.
Další závody Česko vesluje se konají v květnu 2024 v Račicích.

Bobřík informatiky je soutěž cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií. Soutěž probíhala od 4. po 8. ročníky. Žáci vyplňovali online test, v němž vybírali z několika odpovědí nebo přemísťovali objekty na obrazovce. Odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti.Ve čtvrtek 9.11.2023 se přípravná třída vydala do lesa Žampich. Paní učitelka, s paní vychovatelkou vyhlásily hru Bingo v přírodě. Do této hry se zapojilo všech 7 aktivních hledačů. Hledači měli za úkol pátrat po lesních přírodninách dle  tematických obrázků a průběžně si tyto přírodniny ukládat do připravené krabičky. Hledači zdolávali různé lesní překážky, aby získali danou přírodninu. Všichni žáci hru splnili a tak došlo i na závěr na sladkou odměnu. Všem účastníkům se výlet do lesa líbil a počasí nám také přálo. Nalezínková, Krejzová

V pátek 9.6.2023 proběhlo v obřadní síni na městském úřadě slavnostní pasování na Rytíře řádu čtenářského. Před krále knih pokleklo a rytířský slib složilo 27 prvňáčků naší školy. Všem se tato událost velice líbila.

Račický kanál hostil 30.5. finálovou regatu projektu Česko vesluje. Na veslařských trenažérech poměřilo své síly na 350 závodníků 2. stupně z celkem 13 základních škol. Základní škola Ostrovní vyslala do velkého finále ostřílené závodníky ze 6. a 7. třídy, kteří vyhráli únorový 2. ročník Podřipsko vesluje. Opět se soutěžilo způsobem 4x1 minuta chlapci, dívky a mix. I přes drobné změny v sestavě našich štafet jsme dosáhli výborných výsledků. Nejdříve si pro vítězství dojeli chlapci 6. tříd. a 3.místem je následovala štafeta děvčat. Chvíli poté odstartoval mix těchto dvou štafet, který zakončili vítězstvím. Následovaly štafety 7. tříd, kde chlapci skončili na 2. místě a dívky na 1. místě. V mixu si pak dojeli s velkým náskokem pro jednoznačné vítězství. Finálovou regatu 2023 v kategorii 6. a 7. ročník základní školy s nejvyšším počtem bodů tak vyhrála Základní škola Ostrovní.

Po tříleté odmlce jsme opět rozjeli tradiční ročník Družina má talent.
V pátek 28.4. byly děti na značkách a předvedly svá vystoupení , která si připravily zodpovědně a samy, proto i letos byla akce vydařená.

Děkujeme za hojnou účast rodičů, paní vychovatelky.

Žáci prvních tříd společně s přípravnou třídou oslavili Den Země v Zooparku v Zelčíně. Téměř všechny děti neohroženě vstoupily do ohrady mezi zvířátka, která je uvítala hlasitými citoslovci. Pro některé děti to bylo první setkání s opravdovou kozou, ovečkou, poníkem či lamou. Zde se naskytla možnost si tato zvířátka pohladit či si s nimi trochu pohrát, což je mnohem zábavnější než prohlížení obrázků v knížce. Děti si kromě nezapomenutelných zážitků domů odvezly vlastnoručně ozdobený suvenýr. Výlet se líbil všem zúčastněným.

Paní učitelky: Maršálková, Kalašová, Nalezínková

Na měsíc duben připravila ZUŠ volbu Miss čarodějnice. Do této výzvy se zapojily i děti z naší družiny. Za jejich snahu jim moc děkujeme.

Vychovatelky ŠD


Dne 23.února se ve školní družině pořádal tradiční karneval. Nejen děti přišly v krásných maskách, ale zapojily se i paní vychovatelky. Za hojnou účast na maškarádě účastníkům velice děkujeme.

Vychovatelky ŠD


Děti z modré družiny se zúčastnily soutěže, kterou vyhlásil Nadační fond Severočeská voda na počest 30. výročí svého založení. Úkolem bylo navázat na první předepsaný odstavec a dokončit příběh candáta Zoubka a nakreslit k němu obrázky. Příběh vymyslela Julinka Vojcíková a hlavní malířkou byla Kristýnka Linh Dao. Oběma dívkám děkujeme za reprezentaci školy.

M. Kupková, vychovatelka

Protože se blíží čas Velikonoc, vyrazila třída 5.A do SOU Liběchov - Boží voda, kde si žáci vyrobili krásné jarní dekorace. Počasí nám přálo, čas zbyl, tak jsme absolvovali ještě výšlap na Čertovy hlavy.

V pátek 10.3.2023, proběhlo v naší škole recyklohraní. Žáci 5.A použili recyklovatelný materiál na výrobu oděvů a doplňků. Fantazii se meze nekladly, a tak byla výsledkem úžasná módní přehlídka.

Máme za sebou další z podařených Čertích dnů. Tomu velkou pozitivní měrou přispěli žáci devátých ročníků, kdy na pondělí 05.12.2022 uspořádali průvod s krásnými anděly a strašidelnými čerty napříč školou. Za spolupráci jim velice děkujeme, stejně tak i paní školnici za výzdobu prostor školy.

Dne 10.11.2022 se konal Okresní přebor v šachu ve velkém sále kulturního střediska ve Štětí. Přeboru se zúčastnilo i družstvo chlapců z 2. stupně naší školy. Soutěžilo se ve 3 věkových kategoriích formou "každý s každým". Jednotlivé partie tak chlapci odehráli s mladšími soupeři, ale i s družstvy ze středních škol. V celkovém pořadí se naši žáci umístili ve své kategorii na 1. místě a postupují dále do krajského kola. (Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole.)

P. Novák.

V úterý 25.10.2022 si školní družina po 3 leté odmlce připravila pro děti strašidelné odpoledne . Sešli jsme se v hojném počtu krásných strašidelných kostýmů. Soutěže a stezku odvahy v temných chodbách školy děti zvládly bravurně a jako důkaz zanechaly svůj podpis. Akce se zůčastnilo téměř 70 našich žáků a my věříme, že si odnesly nejen sladkosti, ale i společný podzimní zážitek.

vedoucí vychovatelka Eva Kabíčková

Společnost Mondi podpořila akci lesní pedagogiky ve Štětí. Proto si spolek Srdce k přírodě připravil ve středu 21.9.2022 pro žáky 1. tříd naučnou vycházku s lesníkem do přírody. Děti se hravou formou seznámily se životem lesních zvířat.

K. Kalašová, třídní učitelka

V pondělí 17.října proběhla na naší škole podzimní akce DÝŇOVÁNÍ.

Díky krásnému počasí se mohla akce konat venku. Hlavním úkolem bylo samozřejmě vyřezávání nebo zdobení dýně. Pod rukama rodičů a dětí vznikaly opravdu krásné a strašidelné dýně. Této akce se zúčastnilo 15 malých umělců se svými rodiči.

Všem účastníkům se díla zdařila. Všechny dýně byly naaranžované na výstavě, která byla pro veřejnost přístupná ve středu 19.října. Některé dýně se dokonce přidaly k naší výstavě. K vidění zde bylo úctyhodných 28 dýní, podzimní aražmá a další tématické výrobky žáků 1.stupně.

Děkuji všem, co se akce zúčastnili.

Nalezínková

V sobotu 17.9. 2022 se žáci 7. ročníků zúčastnili Mistrovství světa ve veslování, které se konalo v Račicích. Akce se účastnilo přes 60 škol s celkovým počtem 700 dětí. Událost provázela zábavná stanoviště, včetně seznámení s činností IZS. Největší úspěchy beze sporu slavil hasičský sbor, který umožnil dětem nahlédnout do výjezdních zásahových vozidel. Zlatým hřebem večera se pak stalo vyhlášení vítězů ve veslařské štafetě, lasershow a v neposlední řadě i velkolepý ohňostroj, který tak započal Mistrovství světa.
Žáci naší školy ZŠ Štětí Ostrovní se včetně pedagogického sboru zapojili do velkého souboje o konečné vítězství ve veslařské štafetě. A jak naznačují úsměvy zapojených, náš boj byl zakončen krásným úspěchem, na který jsme právem hrdí.

Máme za sebou první turnus Školy v přírodě tříd 4.A a 5.B, v areálu Poslův Mlýn v Doksech. Ukázku nezaměnitelných zážitků se můžete prohlédnout ZDE. Děti za splněné úkoly získávaly westernové peníze a za ty si stavěly svá městečka. Vyhodnocení nejlepšího westernového města bylo den před odjezdem. Na ŠvP byl bohatý program, zorbing, divoký býk, lukostřelba, skákací boty, rafty a podobně. Na závěr překvapení v podobě diskotéky a ohňostroje.  Všem se nám pobyt moc líbil a rádi se opět vrátíme.

Naše škola je zapojena do projektu Hrdá škola. Součástí tohoto projektu jsou i společně pořádané akce - jednou z nich byl barevný týden, který máme nyní zdrárně za sebou. Každý den byl ve znamení určité barvy a pro letošní rok nebyl vůbec jednoduchý.

Škola Online
he Duke of Edinburgh´s International Award – Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
Elektronická registrace k zápisu do 1. ročníku, přípravné třídy
Informace Ukrajina
Školní poradenské pracoviště
Školní jídelna

Kontakty

Základní škola Štětí Ostrovní,
okres Litoměřice,
Ostrovní 300,
411 08 Štětí

Telefon
+420 416 812 520
+420 411 130 332

E-mail
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Datová schránka
4WPPDRX

Pověřenec GDPR
Ing. Jiří Tyšer
Tel.: +420 777 220 214
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Všechny kontakty
Prohlášení o přístupnosti
Úvod
Školní jídelna
Škola online
Družina
Poradenství
Co nás čeka
Co se stalo
Dokumenty
Kontakty