Co se stalo

V průběhu měsíce listopadu proběhla napříč prvním stupněm ZŠ Štětí Ostrovní PP s názvem „Bezpečně do školy a ze školy.“
Interaktivní program pod vedením metodičky prevence MP Štětí Vladimíry Havlíkové děti velmi zaujal.

I v tomto školním roce se žáci naší školy ZŠ Štětí Ostrovní zúčastnili již pátého ročníku Technických her v Litoměřicích.

Dne 20.11.2018 od 09:00 hodin vypuklo další soutěžní klání v duchu technických vynálezů, které představil ve svých vědecko fantastických románech Jules Verne.

Tým s názvem NASA, složený ze žáků 8.tříd, se úspěšně prezentoval s projektem „Raketa“, ke kterému ho inspiroval román Julese Verna Ze Země na Měsíc.

Dále žáci zvládli i netradiční disciplíny jako vejce ve skafandru, robotická ruka, dráha pro Albota, mrakodrap a vědomostní test. Nesměla chybět ani samostatná disciplína Myšohryz, na kterou se vybraný tým opět připravil pod vedením pana Vlčka z VOŠ ot a SŠ Štětí.

Po zvládnutí soutěžního klání, se žáci sami zajímali o další možnost účasti v příštím ročníku Technických her a plánovali vylepšení strategií.

Hlavní cíl soutěže a to popularizace vědy a techniky se tady naplnil.

Varousová Markéta - mentor týmu

Dne 4.10.2018 se děti z přípravné třídy v rámci Dne zvířat zúčastnily interaktivního programu pro I. stupeň, který svým spolužákům připravili žáci z 5.B.

Dnes 26.10.2018 se konal projektový den s názvem „100 let od založení demokratického Československa“ a se prostě vydařil! Celá naše škola ZŠ Štětí Ostrovní se přenesla do doby 1.republiky a to do slova.

Také děti z přípravné třídy prošly jednotlivými stanovišti, které je seznámili se vznikem Československa, módou tehdejší doby, s dobovou hudbou a tancem, výtvarným uměním, s technikou , historickými exponáty, filmovou tvorbou, zámkem Lány a jeho významnými obyvateli, s vývojem lékařství a s posledním stanovištěm plným dobrot z 1.republiky.

„Třešničkou na dortu“ byla původní Československá hymna , která zazněla ze školního rozhlasu.

Děkujeme za skvěle připravený program.

Škola Online
Školní jídelna

Kontakty

Základní škola Štětí Ostrovní
Ostrovní 300
411 08 Štětí

Telefon
+420 416 812 520
+420 411 130 332

E-mail
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Datová schránka
4WPPDRX

Všechny kontakty