Co se stalo

Máme za sebou další z podařených Čertích dnů. Tomu velkou pozitivní měrou přispěli žáci devátých ročníků, kdy na pondělí 05.12.2022 uspořádali průvod s krásnými anděly a strašidelnými čerty napříč školou. Za spolupráci jim velice děkujeme, stejně tak i paní školnici za výzdobu prostor školy.

Dne 10.11.2022 se konal Okresní přebor v šachu ve velkém sále kulturního střediska ve Štětí. Přeboru se zúčastnilo i družstvo chlapců z 2. stupně naší školy. Soutěžilo se ve 3 věkových kategoriích formou "každý s každým". Jednotlivé partie tak chlapci odehráli s mladšími soupeři, ale i s družstvy ze středních škol. V celkovém pořadí se naši žáci umístili ve své kategorii na 1. místě a postupují dále do krajského kola. (Gratulujeme a přejeme hodně štěstí v dalším kole.)

P. Novák.

V úterý 25.10.2022 si školní družina po 3 leté odmlce připravila pro děti strašidelné odpoledne . Sešli jsme se v hojném počtu krásných strašidelných kostýmů. Soutěže a stezku odvahy v temných chodbách školy děti zvládly bravurně a jako důkaz zanechaly svůj podpis. Akce se zůčastnilo téměř 70 našich žáků a my věříme, že si odnesly nejen sladkosti, ale i společný podzimní zážitek.

vedoucí vychovatelka Eva Kabíčková

Společnost Mondi podpořila akci lesní pedagogiky ve Štětí. Proto si spolek Srdce k přírodě připravil ve středu 21.9.2022 pro žáky 1. tříd naučnou vycházku s lesníkem do přírody. Děti se hravou formou seznámily se životem lesních zvířat.

K. Kalašová, třídní učitelka

V pondělí 17.října proběhla na naší škole podzimní akce DÝŇOVÁNÍ.

Díky krásnému počasí se mohla akce konat venku. Hlavním úkolem bylo samozřejmě vyřezávání nebo zdobení dýně. Pod rukama rodičů a dětí vznikaly opravdu krásné a strašidelné dýně. Této akce se zúčastnilo 15 malých umělců se svými rodiči.

Všem účastníkům se díla zdařila. Všechny dýně byly naaranžované na výstavě, která byla pro veřejnost přístupná ve středu 19.října. Některé dýně se dokonce přidaly k naší výstavě. K vidění zde bylo úctyhodných 28 dýní, podzimní aražmá a další tématické výrobky žáků 1.stupně.

Děkuji všem, co se akce zúčastnili.

Nalezínková

V sobotu 17.9. 2022 se žáci 7. ročníků zúčastnili Mistrovství světa ve veslování, které se konalo v Račicích. Akce se účastnilo přes 60 škol s celkovým počtem 700 dětí. Událost provázela zábavná stanoviště, včetně seznámení s činností IZS. Největší úspěchy beze sporu slavil hasičský sbor, který umožnil dětem nahlédnout do výjezdních zásahových vozidel. Zlatým hřebem večera se pak stalo vyhlášení vítězů ve veslařské štafetě, lasershow a v neposlední řadě i velkolepý ohňostroj, který tak započal Mistrovství světa.
Žáci naší školy ZŠ Štětí Ostrovní se včetně pedagogického sboru zapojili do velkého souboje o konečné vítězství ve veslařské štafetě. A jak naznačují úsměvy zapojených, náš boj byl zakončen krásným úspěchem, na který jsme právem hrdí.

Máme za sebou první turnus Školy v přírodě tříd 4.A a 5.B, v areálu Poslův Mlýn v Doksech. Ukázku nezaměnitelných zážitků se můžete prohlédnout ZDE. Děti za splněné úkoly získávaly westernové peníze a za ty si stavěly svá městečka. Vyhodnocení nejlepšího westernového města bylo den před odjezdem. Na ŠvP byl bohatý program, zorbing, divoký býk, lukostřelba, skákací boty, rafty a podobně. Na závěr překvapení v podobě diskotéky a ohňostroje.  Všem se nám pobyt moc líbil a rádi se opět vrátíme.

Naše škola je zapojena do projektu Hrdá škola. Součástí tohoto projektu jsou i společně pořádané akce - jednou z nich byl barevný týden, který máme nyní zdrárně za sebou. Každý den byl ve znamení určité barvy a pro letošní rok nebyl vůbec jednoduchý.

Firma Mondi zafinancovala pro naše druháčky  projekt „ Lesní Pedagogika.“

Děti získaly nové poznatky o životě zvířat , zjistily , jak rostou stromy a přitom si i pěkně zacvičily.  Vyprávění   bylo poutavé a naučné. Nakonec si odnesly vlastnoručně vyrobený medailonek.

Děkujeme firmě Mondi za projekt, který byl opravdu super.

V dubnu městská knihovna Štětí vyhlásila výtvarnou soutěž na téma Vodnický mužíček. Vodník je oblíbenou postavou v řadě pohádek. Žije v rybníku a chytá dušičky do hrnečků s pokličkou. Po práci sedí na vrbě a bafá ze své dýmky.

Naši žáci 1.A a 1.B si představují vodníka takto, našel své čestné místo v městské knihovně.

Žáci 1. tříd ZŠ Ostrovní se zapojili do projektového dne „Harry Pottter“, který byl součástí dlouhodobého projektu „Hrdá škola“.

Přenesli se do Školy čar a kouzel v Bradavicích.

Většina dětí přišla v kouzelnických kostýmech. Prošly zdí na nástupišti 9 a ¾, rozřadily se   do kolejí, soutěžily o Ohnivý pohár. Vyrobily si kouzelnické hůlky, kouzelný amulet s léčivými bylinkami, létaly  na koštěti a svými kouzly pomáhaly při vaření kouzelného lektvaru.

Kromě kostýmů si přinesly také zvířata, která v Bradavicích nesměla chybět. A tak jsme tu měli kočky, krysy, pavouka, žáby, jednorožce, sovy. Samozřejmě nechyběla ani živá žába a sova ze školního zookoutku. Děti byly nadšené. Vymýšlely svá vlastní zaklínadla a čarovaly. (Ostatně na čarování se těšily od chvíle, kdy se o projektu dozvěděly a od toho dne také   o přestávkách „čarovaly“.) Na památku si odnesly odznaky svých kolejí.

Kouzelnický den se vydařil a všem se moc líbil.

PhDr. Alena Lonská

Máme za sebou další výzvu Hrdé školy - nepodařilo se nám zachytit příliš mnoho bublin, ovšem radost určitě někomu přinesly :).

I přes neobvyklou situaci, která nastala kvůli koronaviru, se někteří žáci zúčastnili další výzvy z projektu Hrdá škola – Eko týdne. Žáci měli na výběr z několika možností – například sázení květin, omezení konzumace masa, snížení spotřeby plastových lahví, šetření vodou v rámci osobní hygieny. Někteří žáci tak pomohli maminkám zasadit či přesadit květiny, další omezili konzumaci „masitého“ obědu na dva obědy týdně nebo se vydali uklidit okolí svého bydliště.

Začátkem roku jsme se zapojili do ankety zaměřené na používání mobilních telefonů na školách, výsledky ankety zde.

V přípravné třídě probíhá  výuka také zážitkem-projektový den Zdravá svačinka.

V měsíci listopadu 2019 a v měsíci lednu 2020 se žáci 9.tříd naší školy ZŠ Ostrovní jmenovitě:

  • Marie Cutychová
  • Tereza Janštová
  • Michaela Šimánková
  • Eva Lonská
  • Dominik Havrda
  • Václav Lepšík
  • Tomáš Bubeníček
  • Tomáš Goldberg,
    zúčastnili veřejné sbírky „Červená stužka“, kterou organizuje Česká společnost AIDS pomoc , z .s.

Tato sbírka na naší škole proběhla v rámci PP, která bude završena 10. a 11.února přednáškou pro 8. a 9. ročník na téma „O nemoci AIDS, sexu ,lásce a věrnosti. “ Odborným garantem je Doc. MUDr . Jana Hamanová, Csc.
Za klidný průběh veřejné sbírky a vybranou částku bez mála 2 000,- Kč děkujeme již zmíněným žákům 9. tříd naší školy.

Varousová Markéta-ŠMP

Polytechnické vzdělávání je definováno jako vzdělávání poskytující vědomosti o vědeckých principech a odvětvích výroby, znalosti z technických a jiných oborů a všeobecně technické dovednosti. Přispívá nejen k rozšiřování poznatků, ale především k vytváření pracovních dovedností a návyků, které jsou využívány v běžném a později i pracovním životě. To je vázáno na technické myšlení jako aplikaci vědomostí, dovedností a zkušeností včlenění na praktické, vizuální, intuitivní a koncepční myšlení. Cílem polytechnického vzdělávání je rozvíjet znalosti o technickém prostředí a pomáhat vytvářet a fixovat správné pracovní postupy a návyky, rozvoj spolupráce, vzájemnou komunikaci a volní vlastnosti a podporovat touhu tvořit a práci zdárně dokončit. Polytechnické vzdělávání má posilovat zájem nejen o technické obory, ale i o přírodovědné a environmentální obory.
Také na naší škole ZŠ Ostrovní 300, Štětí má polytechnické vzdělávání své místo a to v plně vybavených dílnách.
Příkladem je nedávná práce žáků 8. a 9. tříd na výrobku ze dřeva břízy.
Technikou byl otisk z bublinkové folie a akrylových barev na předem opracované dřevo. Na závěr nesměla chybět povrchová úprava.

Děti byly spokojené, o čemž svědčí i výběr prací žáků ze 4.A. Nejrychlejší plavkyní třídy se stala Ella Černá a Martin Šaraj. Gratulujeme!

Jako již tradičně každý rok v tomto období, tak i letos se děti naší školní družiny mohly těšit z oslav keltského svátku Halloweenu. Řádit jsme začali v pátek 25. 10. odpoledne. Děvčata z devátých tříd si pro své mladší spolužáky přichystala spoustu soutěží, Klárka Čmejlová ze 3. třídy nám přinesla drobné občerstvení v podobě strašidelných netopýřích muffin, a tak nám odpoledne báječně uteklo. Než jsme se nadáli, byla tma a děti se mohly vydat na netrpělivě očekávanou stezku odvahy. Ty bázlivější jí absolvovaly za doprovodu statečných paní učitelek. Do cíle tedy dorazili všichni a na důkaz své statečnosti se zvěčnili na naší podpisové listině. Účastníky pochopitelně neminula zasloužená sladká odměna.

Děkuji všem kolegyním, které se zasloužily o to, že se naše letošní halloweenské řádění opět vydařilo.

Ved.vychovatelka Eva Kabíčková

Informace Ukrajina
Elektronická registrace k zápisu do 1. ročníku, přípravné třídy
Školní poradenské pracoviště
Škola Online
Školní jídelna

Kontakty

Základní škola Štětí Ostrovní,
okres Litoměřice,
Ostrovní 300,
411 08 Štětí

Telefon
+420 416 812 520
+420 411 130 332
+420 734 245 995

E-mail
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Datová schránka
4WPPDRX

Pověřenec GDPR
Ing. Jiří Tyšer
Tel.: +420 777 220 214
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Všechny kontakty
Prohlášení o přístupnosti
Úvod
Školní jídelna
Škola online
Družina
Poradenství
Co nás čeka
Co se stalo
Dokumenty
Kontakty