Co se stalo

Školní rok se krátí a naše přípravná třída si vyjela na školní výlet přívozem a vláčkem do Ústí nad Labem.
Tam jsme se svezli lanovkou na Větruši a navštívili zrcadlové i přírodní bludiště.
Lanovka, přívoz i vláček to s námi zvládli a všichni jsme si to moc užili !!!

DEN ZEMĚ 2019,
jak tento den prožil 2. stupeň…

Žáci 2. stupně ZŠ Štětí Ostrovní si měli připomenout význam naší planety v průběhu projektového Dne Země 29.4.2019. Ač bylo v předchozí dny sucho, v tento den se rozhodlo počasí obdarovat zemi v ČR vláhou, která je velmi důležitá, ale nám to zrovna úplně nevyhovovalo, protože mnoho aktivit mělo probíhat pod širým nebem. Každá skupina vás obeznámí s průběhem jejich Dne Země, jak to v „mokrý“ den zvládli.

Planetárium Praha

O Den Země jsme měli opravdu velké štěstí. Paní učitelka Jaklová a Pizúrová naplánovali výlet do pražského planetária a my jsme byli opravdu velmi rádi. Proč? Protože jsme se jako jedni z mála vyhnuli promáčení až na kost. Den Země se probudil se zakaboněnou oblohou a pršet vydrželo celý den. V planetáriu jsme shlédli moc zajímavý a velmi pěkně zpracovaný program „Naše bouřlivá planeta“. Jak už název napovídá, program nás seznámil se seizmickou a vulkanickou aktivitou na naší planetě. Za pomocí živých animací jsme mohli cestovat v čase a vidět výbuchy sopky jako byla například Krakatoa a také lépe pochopit a uvědomit si, že ač naše planeta působí velmi klidně, název „bouřlivá“ je více než výstižný.Technologie výroby a recyklace papíru

V pondělí 29.4. se 9 dětí ze 6. až 8 ročníku zúčastnilo projektového dne „Den Země“ zaměřeného na téma recyklace papíru. V rámci tohoto projektového dne došlo k návštěvě Dílny ručního papíru v Litoměřicích, kde pod vedením ing. Ireny Štyrandové absolvovali žáci odbornou přednášku na téma historie papíru a jeho recyklace následovanou workshopem (možnost vyrobit si vlastní arch recyklovaného papíru nebo papírový výlisek). Akce se setkala s velkým nadšením všech zúčastněných. Žáci si při ní zábavnou formou připomněli technologii výroby papíru.Lovoš

Na Den Země nám počasí vyloženě nepřálo, ale protože jsme byli plni odhodlání, náročný výstup na Lovoš v mokrém blátivém terénu jsme nakonec zvládli a vrchol jsme zdolali ten den zřejmě jako jediní. Nahoře nás přivítal jen zamčený krámek, a tak jsme si za "odměnu" udělali alespoň pár fotek (jako důkaz přikládáme jednu z nich) a pelášili nebo snad spíše klouzali zase dolů. Do Štětí jsme se vrátili vyčerpaní a celí promáčení od hlavy až k patě, ale zato s dobrým pocitem, že jsme to nevzdali a i přes nepřízeň počasí úspěšně zvládli:)Zoo Praha

Žáci ze 7. až 9. ročníku prožili („přežili“) Den Země poněkud improvizovaně v průběhu deštivého dne. Výhodou naší skupiny byla cesta v suchu autobusem. Původní náš plán byl navštívit Botanickou zahradu Praha, kde jsme se měli seznámit v programu „Pozoruhodné rostliny“ se zajímavostmi ze světa rostlin s průvodcem ve venkovní expozici. Vzhledem k tomu, že pršelo bez ustání, rozhodli jsme se změnit program a navštívili jsme Zoologickou zahradu Praha, kde jsme měli možnost schovat se v pavilonech, i tak jsme zmokli, ale asi ne tolik jako někteří jiní žáci(?). Mnoho zvířat si užívalo sucha ve svých úkrytech v pavilonech, avšak ptáci využívali po delší době sucha vláhu venku, měli jsme tedy možnost vidět zoo trochu jinak, než obvykle.


Dnes 10.6.2019 si přípravná třída užila svůj „Zvířátkový den.“

Navštívili jsme ranč v Hoštce, kde se děti seznámily s péčí o domácí i užitková zvířata. Odměnou pro ně byla projížďka na koních.

A proto, že vše zvládly skvěle, čekala je na konci výletu odměna v podobě zmrzliny dle vlastního výběru.

Děkujeme paní Bihary z ranče Hoštka za milé přijetí a individuální přístup.

Varousová Markéta - třídní učitelka

Dne 30. 4. 2019 proběhla na naší škole více jak hodinová beseda pro žáky 8. tříd. Byla zaměřena na prevenci v oblasti rizikové komunikace realizované pomocí internetu a mobilních telefonů.

V první části celé akce se žáci dozvěděli, co je kyberšikana, jaké má projevy a čím se liší od šikany jako takové. Dále se žáci poučili, jak se proti kyberšikaně chránit, bránit a jak postupovat v krizových situacích.

V druhé části besedy byla kyberšikana jako nebezpečný fenomén demonstrována na pečlivě vybraných kauzách a kazuistikách přizvanými odborníky, a to školní psycholožkou PhDr. Lubicou Kurucovou a policejním komisařem kriminální policie Josefem Kinařem.

Jednalo se o zdařilou akci, která byla velmi kvalitně připravena, žáky školy zaujala a podle reakce dětí splnila svůj účel.
Foto z besedy přiloženo k nahlédnutí.

Varousová Markéta –ŠMP

Dne 1.3.2019 se v tělocvičně naší školy ZŠ Ostrovní 300 uskutečnila dramatizace románu Radka Johna MEMENTO.

Tato dramatizace proběhla v rámci protidrogové prevence a byla realizována Uměleckou agenturou RAJCHA v čele s Mgr. Radkem Chadimou.

Program zhlédla více jak stovka žáků a to ze 7.,8. A 9.tříd.

Celé představení velmi sugestivně zachytilo všechna stádia působení drogy na lidský organismus a to k čemu může droga člověka dovést…
Představení mělo velice kladné ohlasy a to jak u žáků tak u pedagogických pracovníků.

Markéta Varousová-ŠMP

Ve dnech 10., 12. a 13.prosince se žáci osmých a devátých tříd v rámci týdne globálního vzdělávání zúčastnili workshopu na téma hodnoty a identita pořádaný Charitou ČR. Součástí tohoto workshopu byl také projekt "Pošli to dál", jehož principem je šíření pozitivního postoje vůči druhým lidem a snaha druhým pomáhat.


V předvánočním čase navštívil naši školu profesionální hudebník Pavel Hrabě. Během svého představení seznámil žáky s několika elektrickými nástroji, mezi kterými nechyběly dotykový nástroj Akai EWI či Etherwave Theremin Plus, jehož hlasitost a ladění se určuje polohou paží okolo dvou antén. Hudebník předvedl, jak na takové nástroje hrát, povídal o jejich historii a výrobě. Během představení měli žáci možnost si na nástroje zkusit zahrát.

Dne 11.12.2018 proběhla výuka v přípravné třídě formou projektového dne s názvem „Sladký advent.“ Již tradičně si děti upekly své vlastní cukroví, zazpívaly koledy, vyzkoušely vůni vonného Františka a těšily se z jiskření prskavek.

I tento krát se přípravná třída při ZŠ Štětí Ostrovní 300 zúčastnila dalšího ročníku výtvarné soutěže pod záštitou MONDI, ZUŠ a Městské knihovny. Letošní ročník soutěže nesl název Věda a technika.

Děti z přípravné třídy pod vedením třídní učitelky vytvořily velkou papírovou raketu plnou rozzářených dětských obličejů a mávajících ručiček.

Výtvarné dílo u poroty  zabodovalo a dětem vyhrálo třetí místo v kategorii kolektivních prací.

Velkou odměnou pro celý kolektiv malých výtvarníků bylo slavnostní předávání hodnotných cen na městské radnici dne 28.11.2018 a to přímo z rukou pana starosty Tomáše Ryšánka  a vedoucí městské knihovny paní Ivany Roubíčkové.

Papírovou raketu a další výtvarná díla jež se v soutěži Umění z papíru umístila je možno vidět ve vestibulu hlavní vrátnice firmy MONDI.

Bc.Markéta Varousová – třídní učitelka přípr.tř.

V průběhu měsíce listopadu proběhla napříč prvním stupněm ZŠ Štětí Ostrovní PP s názvem „Bezpečně do školy a ze školy.“
Interaktivní program pod vedením metodičky prevence MP Štětí Vladimíry Havlíkové děti velmi zaujal.

I v tomto školním roce se žáci naší školy ZŠ Štětí Ostrovní zúčastnili již pátého ročníku Technických her v Litoměřicích.

Dne 20.11.2018 od 09:00 hodin vypuklo další soutěžní klání v duchu technických vynálezů, které představil ve svých vědecko fantastických románech Jules Verne.

Tým s názvem NASA, složený ze žáků 8.tříd, se úspěšně prezentoval s projektem „Raketa“, ke kterému ho inspiroval román Julese Verna Ze Země na Měsíc.

Dále žáci zvládli i netradiční disciplíny jako vejce ve skafandru, robotická ruka, dráha pro Albota, mrakodrap a vědomostní test. Nesměla chybět ani samostatná disciplína Myšohryz, na kterou se vybraný tým opět připravil pod vedením pana Vlčka z VOŠ ot a SŠ Štětí.

Po zvládnutí soutěžního klání, se žáci sami zajímali o další možnost účasti v příštím ročníku Technických her a plánovali vylepšení strategií.

Hlavní cíl soutěže a to popularizace vědy a techniky se tady naplnil.

Varousová Markéta - mentor týmu

Dne 4.10.2018 se děti z přípravné třídy v rámci Dne zvířat zúčastnily interaktivního programu pro I. stupeň, který svým spolužákům připravili žáci z 5.B.

Dnes 26.10.2018 se konal projektový den s názvem „100 let od založení demokratického Československa“ a se prostě vydařil! Celá naše škola ZŠ Štětí Ostrovní se přenesla do doby 1.republiky a to do slova.

Také děti z přípravné třídy prošly jednotlivými stanovišti, které je seznámili se vznikem Československa, módou tehdejší doby, s dobovou hudbou a tancem, výtvarným uměním, s technikou , historickými exponáty, filmovou tvorbou, zámkem Lány a jeho významnými obyvateli, s vývojem lékařství a s posledním stanovištěm plným dobrot z 1.republiky.

„Třešničkou na dortu“ byla původní Československá hymna , která zazněla ze školního rozhlasu.

Děkujeme za skvěle připravený program.

Škola Online
Školní jídelna

Kontakty

Základní škola Štětí Ostrovní
Ostrovní 300
411 08 Štětí

Telefon
+420 416 812 520
+420 411 130 332

E-mail
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Datová schránka
4WPPDRX

Pověřenec GDPR
Ing. Jiří Tyšer
Tel.: +420 777 220 214
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Všechny kontakty
Prohlášení o přístupnosti
Úvod
Školní jídelna
Škola online
Družina
Poradenství
Co nás čeka
Co se stalo
Dokumenty
Kontakty