Co se stalo

Ve středu 12. června 2024 se přípravná třída zúčastnila zajímavé exkurze u městské policie ve Štětí. Děti měly jedinečnou příležitost seznámit se s každodenní činností městských strážníků a vyzkoušet si jejich vybavení.

Na stanici nás přivítal strážník Filip Cuchý a velitel směny Petr Novák, kteří se dětem velmi hezky věnovali. Děti se dozvěděly mnoho zajímavých informací o práci městské policie, o jejich pravomocích a o tom, jak se starají o bezpečnost obyvatel Štětí a přilehlých obcí. Strážník Cuchý děti nadchnul tím, že jim umožnil vyzkoušet si různé části policejního vybavení, například pouta, helmy, štít a obušek.

Dalším lákadlem byly policejní vysílačky. Děti se učily, jak se s nimi správně zachází a jak probíhá komunikace mezi strážníky během služby. Exkurze byla velmi přínosná nejen z hlediska získání nových poznatků, ale také jako inspirace pro děti. Strážník Filip Cuchý a velitel směny Petr Novák jim ukázali, že práce policisty je sice náročná, ale také velmi důležitá a zajímavá.

Na závěr si děti mohly prohlédnout kamerové záznamy v přímém přenosu, které dohlíží na obyvatele Štětí. Vidět, jak kamery fungují a jakým způsobem pomáhají strážníkům monitorovat město a udržovat veřejný pořádek, bylo pro děti fascinující zkušeností.

Děti odcházely nadšené a plné dojmů, některé z nich si dokonce začaly představovat, že by se v budoucnu chtěly stát policisty. Velké poděkování patří městské policii ve Štětí za to, že nám umožnila nahlédnout do jejich každodenní práce a za krásný den, který pro děti připravili. Nalezínková

Škola Online
he Duke of Edinburgh´s International Award – Mezinárodní cena vévody z Edinburghu
Elektronická registrace k zápisu do 1. ročníku, přípravné třídy
Informace Ukrajina
Školní poradenské pracoviště
Školní jídelna

Kontakty

Základní škola Štětí Ostrovní,
okres Litoměřice,
Ostrovní 300,
411 08 Štětí

Telefon
+420 416 812 520
+420 411 130 332

E-mail
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Datová schránka
4WPPDRX

Pověřenec GDPR
Ing. Jiří Tyšer
Tel.: +420 777 220 214
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Všechny kontakty
Prohlášení o přístupnosti
Úvod
Školní jídelna
Škola online
Družina
Poradenství
Co nás čeka
Co se stalo
Dokumenty
Kontakty