Aktuality

S hlubokým zármutkem jménem Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE) v České republice oznamujeme, že dne 9. 4. 2021 nás opustil náš zakladatel, Jeho královská Výsost princ Philip, vévoda z Edinburghu.

Opustila nás Jeho královská Výsost princ Philip, který zasvětil život mladým lidem.


Princ Philip již od roku 1956, kdy ve Velké Británii založil DofE, usiloval o objevování nekonečného potenciálu mladých lidí.

Za uplynulých 65 let se programu zúčastnilo miliony mladých lidí ve více než 130 zemích světa. Účastníci se zdokonalují v nejrůznějších dovednostech, pomáhají svému okolí, věnují se pohybu. Budují si sebevědomí a odolnost, kterou potřebují proto, aby dokázali čelit výzvám moderního světa a byli tak připraveni na budoucnost. Slovy prince Philipa: „Mladí lidé nemusí být nejlepší, aby získali cenu DofE.

Musí si pouze stanovit cíle, které jsou pro ně motivující, a potom se svědomitě snažit tyto cíle splnit.

Neexistují totiž žádné zkratky k dosažení pocitu opravdového úspěchu.“ V České republice je program DofE rozšířený na více než 240 školách a je do něj zapojeno více než 5 000 mladých lidí ročně.
Tým Národního centra DofE je v úzkém kontaktu s lidmi, kteří s princem Philipem celý život spolupracovali. Princ Philip v posledních letech předal funkci v rámci DofE svému synovi, princi Edwardovi, který se tak stal předsedou správní rady DofE a jeho aktivním představitelem.

Mezi jeho úzké spolupracovníky patří například Jiří Zrůst, předseda správní rady DofE, a Tomáš Vokáč, výkonný ředitel DofE v České republice. „Zprávou o úmrtí našeho zakladatele jsme hluboce zarmouceni. Poslední měsíce jsme věnovali přípravám oslav stých narozenin tohoto výjimečného člověka, které měly proběhnout v červnu.

Přípravy oslavy bohužel vystřídal smutek, odkaz prince Philipa ale bude žít skrze mladé účastníky programu DofE napořád,“ dodává Vokáč.

Pro více informací můžete navštívit webové stránky: intaward.org V případě zájmu o interview nebo jakýkoli jiný obsah kontaktujte prosím Komunikační specialistku DofE, Nikolu Slovákovou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 725 430 298

Informace Ukrajina
Elektronická registrace k zápisu do 1. ročníku, přípravné třídy
Školní poradenské pracoviště
Škola Online
Školní jídelna

Kontakty

Základní škola Štětí Ostrovní,
okres Litoměřice,
Ostrovní 300,
411 08 Štětí

Telefon
+420 416 812 520
+420 411 130 332
+420 734 245 995

E-mail
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Datová schránka
4WPPDRX

Pověřenec GDPR
Ing. Jiří Tyšer
Tel.: +420 777 220 214
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Všechny kontakty
Prohlášení o přístupnosti
Úvod
Školní jídelna
Škola online
Družina
Poradenství
Co nás čeka
Co se stalo
Dokumenty
Kontakty