Co se stalo

DEN ZEMĚ 2019,
jak tento den prožil 2. stupeň…

Žáci 2. stupně ZŠ Štětí Ostrovní si měli připomenout význam naší planety v průběhu projektového Dne Země 29.4.2019. Ač bylo v předchozí dny sucho, v tento den se rozhodlo počasí obdarovat zemi v ČR vláhou, která je velmi důležitá, ale nám to zrovna úplně nevyhovovalo, protože mnoho aktivit mělo probíhat pod širým nebem. Každá skupina vás obeznámí s průběhem jejich Dne Země, jak to v „mokrý“ den zvládli.

Planetárium Praha

O Den Země jsme měli opravdu velké štěstí. Paní učitelka Jaklová a Pizúrová naplánovali výlet do pražského planetária a my jsme byli opravdu velmi rádi. Proč? Protože jsme se jako jedni z mála vyhnuli promáčení až na kost. Den Země se probudil se zakaboněnou oblohou a pršet vydrželo celý den. V planetáriu jsme shlédli moc zajímavý a velmi pěkně zpracovaný program „Naše bouřlivá planeta“. Jak už název napovídá, program nás seznámil se seizmickou a vulkanickou aktivitou na naší planetě. Za pomocí živých animací jsme mohli cestovat v čase a vidět výbuchy sopky jako byla například Krakatoa a také lépe pochopit a uvědomit si, že ač naše planeta působí velmi klidně, název „bouřlivá“ je více než výstižný.Technologie výroby a recyklace papíru

V pondělí 29.4. se 9 dětí ze 6. až 8 ročníku zúčastnilo projektového dne „Den Země“ zaměřeného na téma recyklace papíru. V rámci tohoto projektového dne došlo k návštěvě Dílny ručního papíru v Litoměřicích, kde pod vedením ing. Ireny Štyrandové absolvovali žáci odbornou přednášku na téma historie papíru a jeho recyklace následovanou workshopem (možnost vyrobit si vlastní arch recyklovaného papíru nebo papírový výlisek). Akce se setkala s velkým nadšením všech zúčastněných. Žáci si při ní zábavnou formou připomněli technologii výroby papíru.Lovoš

Na Den Země nám počasí vyloženě nepřálo, ale protože jsme byli plni odhodlání, náročný výstup na Lovoš v mokrém blátivém terénu jsme nakonec zvládli a vrchol jsme zdolali ten den zřejmě jako jediní. Nahoře nás přivítal jen zamčený krámek, a tak jsme si za "odměnu" udělali alespoň pár fotek (jako důkaz přikládáme jednu z nich) a pelášili nebo snad spíše klouzali zase dolů. Do Štětí jsme se vrátili vyčerpaní a celí promáčení od hlavy až k patě, ale zato s dobrým pocitem, že jsme to nevzdali a i přes nepřízeň počasí úspěšně zvládli:)Zoo Praha

Žáci ze 7. až 9. ročníku prožili („přežili“) Den Země poněkud improvizovaně v průběhu deštivého dne. Výhodou naší skupiny byla cesta v suchu autobusem. Původní náš plán byl navštívit Botanickou zahradu Praha, kde jsme se měli seznámit v programu „Pozoruhodné rostliny“ se zajímavostmi ze světa rostlin s průvodcem ve venkovní expozici. Vzhledem k tomu, že pršelo bez ustání, rozhodli jsme se změnit program a navštívili jsme Zoologickou zahradu Praha, kde jsme měli možnost schovat se v pavilonech, i tak jsme zmokli, ale asi ne tolik jako někteří jiní žáci(?). Mnoho zvířat si užívalo sucha ve svých úkrytech v pavilonech, avšak ptáci využívali po delší době sucha vláhu venku, měli jsme tedy možnost vidět zoo trochu jinak, než obvykle.


Škola Online
Školní jídelna

Kontakty

Základní škola Štětí Ostrovní
Ostrovní 300
411 08 Štětí

Telefon
+420 416 812 520
+420 411 130 332
+420 734 245 995

E-mail
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Datová schránka
4WPPDRX

Pověřenec GDPR
Ing. Jiří Tyšer
Tel.: +420 777 220 214
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Všechny kontakty
Prohlášení o přístupnosti
Úvod
Školní jídelna
Škola online
Družina
Poradenství
Co nás čeka
Co se stalo
Dokumenty
Kontakty